Тийм пречупи Нишикори и си уреди четвъртфинал със Зверев

Ролан Гарос, осминафинал
Доминик Тийм – Кей Нишикори 6-2 6-0 5-7 6-4

Доминик Тийм постигна първа победа в кариерата си над Кей Нишикори и се класира за четвъртфиналната фаза на Ролан Гарос. Австриецът допусна лек спад в третия сет, но все пак се наложи с 6-2 6-0 5-7 6-4 и си уреди нов двубой с Александър Зверев, който отстрани Карен Хачанов в пет сета по-рано днес.

В първите два сета доминацията на Тийм бе пълна, а Нишикори сякаш присъстваше само тялом на корта и не бе настроен за битка. Особено впечатляващо бе сервирането на австриеца, който варираше изключително добре с началните си удари и не загуби нито една точка на първи сервис.

Малко по малко Нишикори започна да показва познатото лице в третия сет и сервис геймовете му изведнъж започнаха да протичат много по-безпроблемно. Японецът дочака своя момент при 5-6 гейма, когато Тийм пресили няколко удара и с късен пробив интригата в срещата се завърна.

В четвъртия сет нервите преобладаваха, но Тийм проби пръв в седмия, тилдънов гейм. Минути по-късно австриецът сервираше за мача и изостана с 15-30, но поредната порция отлични сервиси му донесоха мачбол. Първата възможност за затваряне на двубоя бе пропусната след лека грешка от форхенд, но при втората Нишикори улучи бекхенда с рамката и това сложи точка на спора.

Тийм приключи срещата с 41 завършващи удара и 33 непредизвикани грешки, докато при японеца балансът бе отрицателен – 21-25.