Тийм пренесе победната серия от Ница и в Париж

Ролан Гарос, I кръг
Доминик Тийм – Иниго Сервантес 3-6 6-2 7-5 6-1

Доминик Тийм не е пропуснал нито една седмица от началото на сезона на клей и това сякаш беше на път да саботира шансовете му още в първия кръг на Ролан Гарос, но австрийският №1 все пак мина през Иниго Сервантес с 3-6 6-2 7-5 6-1.

Тийм пристигна в Париж след титлата в Ница и наистина не изглеждаше свеж в началните минути на двубоя, изостана с 0-3 и предаде откриващия сет с 3-6. Световният №15 отговори мощно след почивката сс рестартира сблъсъка с 6-2. Сервантес обаче усещаше, че шансовете му в срещата са живи и сервираше за третия сет при 5-4. Испанецът се пропука психически и загуби три поредни гейма в следващите минути, с което предаде частта със 7-5.

В този момент Сервантес сякаш се сбогува с шансовете си в мача, а и получи контузия в четвъртия сет. Тийм видя шанса си да приключи битката и го грабна със скоростно 6-1 за 29 минути.

Друг испанец обаче потегли победно – Фелисиано Лопес отстрани с 6-4 6-4 3-6 6-2 срещу Томаш Фабиано и продължава срещу Виктор Естрея (7-5 6-4 6-3 над Иля Марченко). А Джон Иснър си осигури мястото в следващия кръг с обрат за 6-7(4) 7-6(12) 7-6(7) 7-5 над Джон Милман.