Тийм преодоля Фриц в тежък мач. Монфис и Гофен оформиха интересен двубой в III кръг

US Open, II кръг
Доминик Тийм – Тейлър Фриц 6-4 6-4 4-6 7-5

Доминик Тийм имаше много работа срещу Тейлър Фриц, но накрая се наложи с 6-4 6-4 4-6 7-5 в двубой от втори кръг на US Open. Австриецът среща големи трудности и предостави много шансове на съперника си, но класата му натежа.

Тийм създаде проблеми на съперника в третия гейм, в който изпусна три брейкбола, но стигна до четвърти и проби за 2-1, а после затвърди с част на 30. В шестия гейм американецът си заслужи топка за рибрейк, след като поведе 40-30, но в следващото разиграване прати форхенд в мрежата. Световният №8 отрази и нова опасност и затвори подаването си – 4-2.

Следващите няколко гейма минаха безметежно за подаващите. При 5-4 Тийм сервираше за сета. Изостана 15-40 и заличи първия брейкбол, а на втория изстреля неспасяем форхенд уинър по обратния диагонал, после взе предимство и реализира сетбола – 6-4.

Тийм проби в началото на втория сет и затвърди за 2-0. Въпреки това обаче не бе достатъчно убедителен след това и извади сервис гейм за 3-1, в който заличи две точки за рибрейк. Нереализираните възможности пък оказаха негативно влияние върху представянето на Фриц, който видимо се изнерви. При 5-4 Доминик сервираше за втория сет, дръпна 40-30 и завърши с ас по правата.

В четвъртия гейм от следващата част Тийм направи двойна грешка при 30-30 и осигури брейкбол за 108-ия в света. Бързо обаче компенсира и взе предимство, а на геймбола Фриц сбърка форхенд – 2-2.

Представителят на „Следващото поколение“ заигра много по-ефективно и при 5-4 аванс докара десетия гейм до 30-30, а после наказа лоша атака на мрежата на съперника и си спечели сетбол. Тийм се измъкна, след което спаси и нова точка за приключване, но накрая се пречупи – 4-6.

Тейлър пренесе импулса в представянето си и в четвъртия сет, като изпусна добра възможност да вземе подаването на противника още във втория гейм. Тийм обаче запази спокойствие, заигра малко по-близо до основната линия и проби за 4-3.

В осмия гейм Фриц дръпна 40-15 и изпусна първата точка за рибрейк, а после не успя да влезе в разиграване – дюс. Тийм продължи да е колеблив и отново изостана, като на третия брейкбол се провали в опит да играе форхенд по правата – 4-4.

В десетия гейм Тийм отрази три поредни сетбола и взе подаването си, което бе и моментът, в който всичко се преобърна. Австриецът проби за 6-5, след което сервираше за победата и достигна трети кръг – 7-5.

Гаел Монфис изигра 5-сетов мач срещу Доналд Йънг, налагайки се с 6-3 6-7(3) 6-4 2-6 7-5. Французинът ще играе в трети кръг срещу Давид Гофен, който също игра 5 сета в двубоя си срещу Гудо Пея и победи 3-6 7-6(5) 6-7(2) 7-6(4) 6-3.

Същевременно, Фелисиано Лопес се справи с Фернандо Вердаско 6-3 6-2 3-6 6-1 и ще играе с Роджър Федерер в следващия кръг, докато Филип Колшрайбер не доигра двубоя си с Сантиаго Хиралдо 6-2 6-1 3-0 и отказване на колумбиеца.