Тийм разгроми Сугита за 52 минути и е първият полуфиналист в Барселона

Barcelona Open Banc Sabadell, четвъртфинал
Доминик Тийм – Юичи Сугита 6-1 6-2

Доминик Тийм сложи край на прекрасната серия на Юичи Сугита на Barcelona Open Banc Sabadell с разгромно 6-1 6-2 на четвъртфинал. Японецът потегли от квалификициите, влезе в основната схема като “щастлив губещ“, записа впечатляващи победи над Ришар Гаске и Пабло Кареньо Буста, но днес не бе физически готов за предизвикателството, а и класата на световния №9 натежа.

Тийм се нуждаеше от няколко минути, за да навлезе в мача, което му коства пробив още в първото му подаване, но австриецът отговори с шест поредни гейма и затвори откриващия сет с 6-1. Сценарият се повтори след почивката, когато Сугита поведе с 2-0, само че Тийм обърна развитието на частта с със серия от 0-2 до 6-2, с което приключи спора за 52 минути.

Световният №9 очаква Анди Мъри или Алберт Рамос на полуфинал.