Тийм спря Монфис за победа №400 в тура на французина и си подпечата сблъсък със Стан

BNP Paribas Open, 1/8-финал
Доминик Тийм – Гаел Монфис 6-3 6-2

Доминик Тийм се нуждаеше само от 68 минути, за да се справи с Гаел Монфис с 6-3 6-2 и да се класира за четвъртфиналите на турнира в Индиън Уелс.

Така младият австриец попречи на Гаел да запише юбилейната си победа №400 в тура, която ще почака поне до предстоящия втори Мастърс за годината в Маями.

Тийм, който проби на три пъти подаването на Монфис и не загуби нито един свой сервис гейм, ще спори със Стан Вавринка в битка на едноръки бекхенди.

Швейцарецът води с 2-1 победи на ниво ATP на Тийм, но последният им мач е отпреди почти две години.

23-годишният австриец ще се опита да достигне до първия си полуфинал на турнир от сериите Мастърс и да продължи с добрата си форма, която му помогна да завоюва осмата си кариерна титла миналия месец в Рио де Жанейро.