Тийм взе емоционалния и качествен сблъсък с Александър Зверев в Ротердам

ABN Amro World Tennis Tournament, първи кръг

Александър Зверев – Доминик Тийм 6-3 3-6 4-6

Доминик Тийм и Александър Зверев подариха емоция, качество и много класни отигравания в мача си от първи кръг на турнира в Ротердам. Световният №8 обаче навакса сет пасив и се поздрави с победата, като в следващия кръг ще премери сили с Жил Симон.

Световният №18 тръгна впечатляващо и след сервис гейм по учебник стигна до брейкбол на първото подаване на австриеца и не пропусна възможността, за да поведе 2-0.

В следващата част Тийм поведе 40-0, но съперникът му отрази и трите брейкбола преди да вземе подаването си, за да затвърди. Германецът играеше агресивно и преднината му стана още по-голяма, след като проби за втори пореден път – 4-0.

Този път обаче световният Доминик успя да върне брейка, взимайки първи гейм в мача, а после намали пасива си на 2-4. До края на частта обаче Зверев стана по-солиден, когато подава, и не даде нови поводи на съперника да го поставя под напрежението – 6-3.

След почивката и двамата тенисисти стабилизираха играта си, като до 2-2 гейма не даваха надежди на съперника. Пръв Тийм се пропука, давайки брейкболи, но успя да се измъкне, а веднага след това дръпна 40-15 на подаването на Саша и материализира втория си брейкбол.

Геймът се превърна в ключов, особено след като Доминик затвърди за 5-2. Той после не пропусна преднината си и подари още сет от качествения сблъсък, който двамата със съперника му правеха – 6-3.

thiem12

Емоцията взе превес в последната част, когато до 2-2 играчите си размениха по брейк – 2-2.

В деветия гейм Тийм дръпна 40-30, стигайки до скрит мачбол. Последва дълго разиграване, в което австриецът се измъкна от няколко неизгодни позиции, за да задържи топката на корта, а след това лош контакт от форхенд на Зверев доведе до грешка и пробив -4-5.

При този резултат вторият поставен в основната схема сервираше за продължаване във втори кръг. Той поведе 40-15, на първия мачбол хубаво си отвори корта с форхенд по обратния диагонал, после прати опонента си далеч зад основната линия и завърши на мрежата – 6-4.