Томич: Ще загубиш уважението ми. Кирьос: Не очаквай да ти пазя гърба

Бърнард Томич нападна публично Ник Кирьос заради отсъствието му от състава на Австралия при загубата с 1-3 от САЩ в световната група на купа „Дейвис“. Днес Джон Иснър наниза 49 аса срещу Томич и взе решаващата победа с  6-4 6-4 5-7 7-6(4), което означаваше, че гостите печелят на австралийска земя за първи път от 1982 г.

В една от почивките между геймовете в третия сет Бърнард се обърна към капитана Лейтън Хюит и му каза: „Ник в момента си седи в Канбера. Пълни глупости са това, че е болен.“ Обвинението е насочено към Кирьос, който беше повикан за двубоя, но след оттеглянето на полуфинала в Дубай се отказа и от купа „Дейвис“ заради вирус.

Томич продължи атаката и на пресконференцията след мача: „Ако Ник играе в Индиън Уелс, той определено ще загуби уважението ми.“ Кирьос не мълча дълго и отговори чрез профила си в туитър „Да не забравяме кой държи рекорда за най-бързо поражение в ATP тура (Томич загуби от Ярко Ниеминен за 28 минути през 2014-а – б.р.).“ Кирьос скоро изтри този коментар и го замени с още два: „Разбирам, че това е резултат от напрежението и няма да го приемам лично. До Индиън Уелс има още седмица, което е доста време. Просто не очаквай да ти пазя гърба.“