Топ 7 мача при мъжете през сезона: №6 Кевин Андерсън – Джон Иснър

Топ 7 мача при мъжете през сезона: №6 Кевин Андерсън - Джон Иснър

В рубриката „TennisKafe Топ 7“ в рамките на седмица ще ви представим най-добрите мачове според редакцията на TennisKafe.com, като на ден ще припомняме по един страхотен двубой от сезон 2018. В първата седмица от класацията се потопихме отново обратно в тура при жените, а тази седмица ще ви представим топ срещите при мъжете.

Вижте нашето предложение под №7 ТУК.

№6:

Уимбълдън, 1/2-финал
Кевин Андерсън – Джон Иснър 7-6(6) 6-7(5) 6-7(9) 6-4 26-24

Под номер 6 в нашата класация попада несъмнено един от най-добрите двубои на Уимбълдън през последните години. Джон Иснър държи рекорда за най-дълъг мач в историята – сблъсъкът от първи кръг на „свещената трева“ в Лондон през 2010 г. срещу Никола Маю, когато петият сет приключи при 70-68 за американеца.

Той явно обича да играе продължителни двубои и го доказа в битката за място на финала срещу Кевин Андерсън. Не успя обаче да надделее, а южноафриканецът се класира за първи финал на Уимбълдън, който впоследствие загуби от Новак Джокович. Новото правило за тайбрек в петия сет при 12-12 няма да ни позволи да се наслаждаваме на подобна класика…

Да си припомним:

Кевин Андерсън триумфира в епичния 1/2-финален маратон на Уимбълдън срещу Джон Иснър, продължил почти 7 часа, надигравайки американеца със 7-6(6) 6-7(5) 6-7(9) 6-4 26-24. Победителят за първи път щеше спори за титлата на „свещената трева“. Андерсън завърши мача с 49 аса на сметката си, а съперникът му – с 53. Иснър победи и рекорда на Горан Иванишевич за най-много директни точки в едно издание на надпреварата.

Световният №8 се препъна още във втори си сервис гейм, но не позволи колебанието му да даде безценен брейк на Иснър и отрази три точки за пробив, преди да излезе отново напред в резултата – 2-1.

В десетия гейм американецът сервираше за оставане в сета и изостана 30-40, но началният му удар отново започна да функционира – 5-5. Дойде ред и на тайбрек, в който до 4-4 точки двамата размениха по един мини-пробив, а при 7-6 Кевин взе нова точка от посрещане – 7-6(6).

Видно бе, че южноафриканецът има много по-комплексна игра. И когато сервисът му биваше върнат, добре захождаше на форхенда си и завършваше. Срещу себе си обаче имаше почти безгрешен съперник, така че отново трябваше дългият гейм да решава всичко. В него, Иснър направи мини-брейк за 2-0 точки, а после вкара агресивен ретур, с който си спечели време да излезе на мрежата и да поведе 3-0. Андерсън върна единия мини-брейк, но не се отчете с нищо повече – 6-7(5).

Джон Иснър инкасира първия си пробив в турнира, след като в осмия гейм на третия сет не успя да заличи пасив от 15-40. Така при 5-3 Андерсън сервираше за частта, но се поддаде на напрежението и допусна изненадващ моментален рибрейк – 5-4.

Отново се стигна до тайбрек, в който нивото и на двамата значително падна, но по-малко грешки направи американецът – 7-6(9).

До 3-3 в четвъртата част двамата си размениха по пробив, което ги извади от обичайния ритъм. По-бързо се мобилизира Андерсън, който проби отново за 5-4, а после нямаше проблеми със затварянето на частта – 6-4.

иснър

Петият сет вече се развиваше напълно логично – и двамата се концентрираха върху началния си удар, а от посрещане не се опитваха да създават ситуация, а се надяваха на такава, за да бъдат по-агресивни. Разбира се, вече се понатрупа и умора и реакциите им при ретур се забавиха, което допълнително улесни сервирането.

При 7-7 Иснър сервираше и изчезна първото му подаване. При 30-30 тръгна към мрежата, но не успя да отиграе воле в краката си. Световният №10 отрази скрития мачбол с ас, а после стовари още два мощни сервиса за 8-7 гейма.

Джон взе подаването си за 10-9, след като навакса от 0-30, а вече на сметката си имаше 44 аса. Американският тенисист обаче изглеждаше много по-уморен от опонента си. Така в 21-ия гейм Иснър изостана 30-40 и му се наложи да влезе в разиграване, но с апроуч удар в краката не му се наложи да отиграва на мрежата – дюс, а след това взе сервис гейма си – 11-10.

При 17-17 гейма Иснър измъкна подаването си от 15-40, а до 19-19 никой от двамата не трябваше да спасява брейкбол. Междувременно, Джон подобри рекорда на Горан Иванишевич за най-много асове в едно издание на Уимбълдън, записвайки директна точка №213.

Anderson

В крайна сметка брейкът стана факт. Андерсън проби за 25-24 и сервираше за победата, поведе 40-15 и сложи точка на маратона – 26-24.

TennisKafe.com


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH