Топ поставеният Джак Сок потегли с уверена победа в Атланта

BB&T Atlanta Open, осминафинали
Джак Сок – Дуди Села 6-4 6-3

Топ поставенията Джак Сок потегли с уверено 6-4 6-3 над Дуди Села на BB&T Atlanta Open. Американецът не се радваше на особено стабилни резултати в последните месеци, през които загуби три от последните си четири мача, но зарадва родните си фенове в Атланта с качествен тенис.

Сок проби още в първия гейм на мача, а опитният Села успя да стигне до два брейкбола при 1-2 гейма, но не и да се възползва. Американецът нямаше повече проблеми на свой сервис до края на сета и го затвори с 6-4. Сценарият се повтори почти като под индиго след почивката, когато Сок проби веднага, а при 1-2 отрази два шанса за рибрейк на съперника му.

Този път, Села получи нови две възможности и в следващото подаване на Сок, но отново ги пропусна и американецът се класира на четвъртфиналите с втори пробив за крайното 6-4 6-3. Там Сок ще се изправи срещу Кайл Едмънд, който обърна Петер Гойовчик с 2-6 6-4 7-5.

Същевременно, Райън Харисън победи трудно Джон Милмън с 6-7(2) 7-6(4) 7-5 след 2 часа и 48 минути на корта и продължава напред срещу американския си сънародник Кристофър Юбанкс.