Този път Нишикори си спести драмата и е в трети кръг в Мелбърн

Australian Open, II кръг
Кей Нишикори – Жереми Шарди 6-3 6-4 6-3

Кей Нишикори показа, че е направил нужните изводи след петсетовия откриващ мач срещу Андрей Кузнецов и си спести драмата срещу Жереми Шарди – 6-3 6-4 6-3. Това е четвърта поредна победа за японеца срещу този съперник, а в тези мачове световният №5 е загуби едва един сет.

Днес Нишикори спаси 6 от 9 брейкбола, а същевременно бе постоянна заплаха в подаванията на Шарди, където достигна до цели 18 възможности и реализира 7 от тях. Кей проби още в първия гейм на мача и затвори първия сет с 6-3 за 36 минути. Японецът на два пъти навакса брейк пасив след почивката и в крайна сметка измъкна и втората част с решаващ удар за 6-4. Шарди не свали гарда и в третия сет, но изостанавше като ниво на тенис и Нишикори взе подаването му за 5-3, след което подпечата победата на свой сервис.

Кей се класира за трети кръг в Мелбърн за седма поредна година и очаква Лукаш Лацко, който обърна Дуди Села с 2-6 6-3 6-2 6-4.

Други резултати: Малек Джазири – Александър Бублик 6-2 6-3 7-5, Джо-Вилфрид Цонга – Душан Лайович 6-2 6-2 6-3.