Трисетови победи за Чилич и Мюлер, Нишикори приключи на Уимбълдън

Уимбълдън, III кръг
Марин Чилич – Стийв Джонсън 6-4 7-6(3) 6-4

Жил Мюлер – Аляж Бедене 7-6(4) 7-5 6-4
Роберто Баутиста Агут – Кей Нишикори 6-4 7-6(3) 3-6 6-3

Марин Чилич и Жил Мюлер се очертаваха като двама от сериозните кандидати за участие във втората седмица на Уимбълдън заради страхотната си форма по време на сезона на трева и двамата днес подпечатаха билите си за мачовете в понеделник. Хърватинът мина в три сета през Стийв Джонсън с 6-4 7-6(3) 6-4, докато Мюлер се взе чиста победа над Аляж Бедене със 7-6(4) 7-5 6-4.

Чилич игра изключително стабилно на свой сервис в първия сет и го затвори с пробив в десетия гейм за 6-4 без да е отпуснал нито един брейкбол на съперника си. Световният №6 взе брейк аванс за 3-1 и след почивката, а Джонсън най-после успя да направи нещо значимо на начален удар на съперника чак в заключителните мигове и изравни за 5-5. Американецът спаси три сетбола при 5-6, но нямаше шанс в тайбрека и го предаде с 3-7 точки.

Джонсън дори потегли с 2-0 в третата част, само че Чилич веднага обърна до 4-2 и приключи мача с 6-4. Хърватинът ще се изправи в четвърти кръг срещу Роберто Баутиста Агут, който спря Кей Нишикори с 6-4 7-6(3) 3-6 6-3. „Не успях да задържа достатъчно високо нивото на тениса си, за да имам шанс да победя Баутиста Агут – призна Нишикори за двубоя, в който имаше цели 107 точки с пет или повече удара. – Имах много шансове, но той игра добре на важните точки.“

Колкото до Жил Мюлер, той влезе като фаворит в двубоя срещу Аляж Бедене и 2 часа и половина по-късно, триумфира със 7-6(4) 7-5 6-4. Мачът бе изключително оспорван, а британецът показа солидна игра от основната линия заедно с някои впечатляващи минаващи удари, но в крайна сметка Мюлер заслужаваше повече победата. Тенисистът от Люксембург очаква Рафаел Надал или Карен Хачанов в четвърти кръг.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.