Троицки е във втори кръг в Санкт Петербург. Фонини научи първия си съперник

St. Petersburg Open, първи кръг
Виктор Троицки – Андрей Кузнецов 7-6(6) 7-6(2)

Виктор Троицки се класира за втори кръг на турнира в Санкт Петербург след победа 7-6(6) 7-6(2) над Андрей Кузнецова. Първият сет мина без пробиви, а във втория двамата направиха по брейк, но и в двата тайбрека сърбинът бе по-добър.

Троицки стигна до брейкбол още в откриващия гейм на мача, но го пропусна, а после подаващите влязоха в серия и не отпускаха много точки. Тенденцията продължи до самия край и логично дойде време за тайбрек, а в дългия гейм Виктор изпусна 5 поредни сетбола, но накрая затвори частта – 7-6(6).

Кузнецов поведе 2-0 след почивката, но изпусна аванса си – 2-2. До деветия гейм и пред двамата имаше възможности за пробив, но до такъв не се стигна и дойде ред на нов тайбрек, в който Троицки отново натрупа ранен аванс, но този път не го изтърва.

По-рано през деня Михаил Южни победи Джон Патрик Симт 7-6(6) 6-4 и се превърна в първия съперник на №3 в схемата Фабио Фонини, който започва участието си директно от втори кръг.