Циципас и Руне достигнаха до финала в Стокхолм

Stockholm Open, полуфинали
Алекс де Минор – Холгер Руне 6-4, 6-7(1), 5-7
Стефанос Циципас – Емил Русувуори 6-2, 6-2

Стефанос Циципас срещу Холгер Руне – така ще изглежда финалът на АТР 250 турнира в Стокхолм. Във втория полуфинал гъркът нямаше особени проблеми срещу Емил Русувуори – 6-2, 6-2, с което остава непобеден на турнира в шведската столица.

Поставеният под №1 проби пет пъти подаването на финландеца в първия мач помежду им, в който имаше нужда от само 74 минути. Гъркът има седем победи в Стокхолм, където спечели титлата при единственото си предишно участие през 2018-а.

„Чудесен мач за мен, мисля, че играх много добре. Бях много концентриран, това бе един от мачовете, в които бях напълно концентриран и успях да покажа много добър тенис през целия мач. Бях смел, търсех ударите си и това проработи в моя полза“, коментира Циципас след победата. До момента той не е загубил сет в мачовете с Максим Креси, Майкъл Имер и Русувуори. „Създадох някои добри спомени тук. 2018-а бе годината, в която достигнах до първата си титла.“

Това е 56-а победа през сезона за гърка, който вече има и седем финала през тази година като по този показател изравнява световния №1 Карлос Алкарас.

Неделният финал ще бъде възможност за Циципас да се реваншира за загубата от Руне в четвъртия кръг на Ролан Гарос. Световният №5 сподели, че вижда сходства между себе си и датчанина.

„И двамата сме бойци. Ще опитам да дам най-доброто от себе си на корта. Холгер е човек, който се развива и се справя добре напоследък. Играли сме много един срещу друг, повече в тренировки, очаквам с нетърпение тази битка.“

В първия полуфинал Руне отстрани Алекс де Минор след 4-6, 7-6(1), 7-5.