Циципас на 1/2-финал в Лондон. Надал, Зверев и Медведев са още в играта

Nitto ATP Finals, група „Андре Агаси“
Стефанос Циципас – Александър Зверев 6-3 6-2

Стефанос Циципас се класира на 1/2-финалите на турнира в Лондон в дебютното си участие, след като записа втора победа в група „Андре Агаси“. Гръцкият тенисист се наложи с 6-3 6-2 над действащия шампион Александър Зверев.

„Дори малко съм изненадан от представянето си. Направих всичко както трябва. На корта не бях само аз, а всички хора, които са тук, за да ме подкрепят“, каза победителят след срещата.

В петък Циципас играе с Рафаел Надал, който победи Даниил Медведев в епичен мач, докато самият руснак среща Александър Зверев. Испанецът държи съдбата в собствените си ръце, но само донякъде – ако запише успех, а Зверев загуби, ще спечели групата, гарантирайки си мач с Новак Джокович или Роджър Федерер. Медведев се нуждае от чиста победа и успех на Циципас над Надал, за да продължи, докато при всички останали случаи Зверев продължава.

Бекхендът на гърка работеше безотказно в началото на мача, но от останалите компоненти на световния №6 имаше какво да се желае. В петия гейм Стефанос спаси брейкбол с бекхенд уинър, а частта мина още няколко пъти през дюс, преди подаващият да се измъкне.

В осмата част дойде и първият по-сериозен тест за Зверев. Началният му удар отказа и германецът изостана 15-40, а впоследствие загуби следващата точка и инкасира брейк. При 5-3 Циципас сервираше за сета и се справи – 6-3.

Във втория сет Стефанос взе превес в темповите разигравания и започна да държи съперника си далеч зад основната линия. Направи ранен брейк и го затвърди за 2-0.

Дебютантът на Nitto ATP Finals играеше с дълбоки удари, навътре в корта и използваше цялата ширина на игрището. Разнообразяваше с къси и излизаше на мрежата, като постепенно вдигна до такава степен нивото си, че Зверев опита да остане в мача, като само връща топката в игра.

Циципас направи двоен брейк за 4-1 и затвръди експресно за 5-1, оставайки само на гейм от успеха. После сервираше за победата при 5-2 и нямаше проблеми да приключи срещата.

stefanos tsitsipas london

В последния мач между двамата Стефанос Циципас се наложи на 1/2-финал в Пекин и увеличи баланса си на 3-1 срещу този съперник. За него това бе и трета последователна победа над германеца, чийто единствен успех е от Вашингтон през миналия сезон.

В Лондон, шампионът от миналата година потегли с чиста победа над Рафаел Надал, докато Циципас спечели битката на дебютантите в Лондон срещу Даниил Медведев, като това бе и първият му успех над този съперник.