Циципас продължава защитата на титлата в Марсилия срещу Поспишил

Open 13 Provence, осминафинал
Стефанос Циципас – Микаел Имер 6-1 6-3

Шампионът Стефанос Циципас се завърна в Марсилия с лесна победа над Микаел Имер и се класира на четвъртфиналите. В първия си двубой от тазгодишния Open 13 Provence вторият поставен се справи със 75-ия в ранглистата след 6-1 6-3.

Така световният №6 направи актива си от началото на сезона 4 победи и 4 загуби. Той претърпя поражение от Милош Раонич в третия кръг на „мейджъра“ в Мелбърн, а във втория си мач в Ротердам преди седмица загуби от Аляж Бедене. Отново обаче е на победния път и продължава срещу Васек Поспишил.

На финала миналата година Циципас не изигра най-силния си мач, но стори достатъчно, за да преодолее борбения Михаил Кукушкин и да спечели титлата в Марсилия. Младият грък заличи изоставане от пробив във втория сет, за да триумфира със 7-5 7-6(5).

Tsitsipas

Стефанос си осигури точка за пробив още в първото подаване на Имер, когато излезе успешно на мрежата. Последва двойна грешка на шведа в най-важния момент и той изостана с брейк и 0-2.

Действащият шампион наложи пълен контрол в двубоя – взимаше топката рано и беше агресивен, скъсяваше максимално разиграванията и показа, че се чувства много комфортно, навлизайки навътре в корта. При 1-4 световният №75 допусна грешка от бекхенд и даде още един брейкбол на Циципас, а гъркът се възползва по най-добрия начин. Изигра страхотен „апроуч“ от форхенд страната и завърши на мрежата за 5-1.

Вторият поставен приключи първата част с 6-1 за 24 минути, като реализира 12 от 13 точки на първи начален удар.

Циципас стигна до точка за пробив още в първия гейм след паузата. Имер се спаси, а при следващия дюс измъкна почти невъзможен смач на гърка и свали топката ниско в краката му, за да заслужи аплодисментите на публиката.

При 2-2 Стефанос действа по същия начин – свали ниска топка току пред Имер и поведе с 40-15. Световният №75 се спаси с излизане на мрежата, но после допусна нова двойна грешка в решителен момент и изостана с пробив и 2-3.

Шведът бе принуден често да се защитава и в много от случаите се противопоставяше на шампиона. Точно това се случи и в седмия гейм, когато Имер бе изправен пред нова опасност. Тя щеше да реши изхода от двубоя много по-рано, но 75-ият в света задържа интригата.

При 5-3 обаче Циципас поведе с 40-0 от посрещане и си осигури три поредни мачбола. Справи се още при първия и затвори срещата след само час и 10 минути на корта.

Александър Бублик също намери място на четвъртфиналите в Марсилия. Тенисистът от Казахстан надделя над представителя на домакините Беноа Пер след обрат до 3-6 6-4 6-4 и продължава срещу Марин Чилич или Денис Шаповалов.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.