Циципас спря Синер за нов финал, контузия помрачи края на мача

Стефанос Циципас е първият финалист на Мастърс турнира в Монте Карло. Двукратният шампион в Княжеството нанесе едва втората загуба през годината на Яник Синер след 6-4, 3-6, 6-4 в мач, продължил повече от 2 часа и половина.

За съжаление, контузия на италианеца, получена в хода на третия сет, помрачи края на мача. Световният №2 водеше с 4-2, когато усети болка в коляното. При 4-3 той получи и медицински таймаут, но веднага след него допусна връщане на пробива и до края на мача не взе нито един гейм повече.

За Циципас това бе шеста победа от девет мача срещу италианеца и общо 19-и успех на най-успешния му турнир на ниво Мастърс 1000, на който вече е и втори по процентна успеваемост в цялата Оупън ера. Това е и първа загуба за Синер срещу съперник извън топ 10 от октомври насам. Достигането до финала гарантира на гърка завръщане в десетката.