Цонга бе равностоен, но загуби от Хуркач

ABN Amro World Tennis Tournament, първи кръг
Жо-Вилфрид Цонга – Хуберт Хуркач 4-6, 6-7(7)

Жо-Вилфрид Цонга демонстрира, че постепенно навлиза във форма, но това не бе достатъчно за победа срещу Хуберт Хуркач. Полякът спечели мача помежду им от първия кръг на АТР 500 турнира в Ротердам след 6-4, 7-6(7) за час и 32 минути игра.

Цонга, който преди седмица в Монпелие записа първа победа на ниво АТР от 11 месеца насам, имаше два сетбола в тайбрека на втория сет при 5-6 и 6-7, но не успя да се възползва.

„Жо е невероятен играч и съперник. Той демонстрира много високо ниво и мачът бе доста тежък за мен, той определено е на верния път“, коментира Хуркач в интервюто на корта. „Жо е постигнал толкова много в кариерата си и играейки срещу него виждаш защо е така. Оценявам, че играх срещу него и съм щастлив от победата.“

За успеха Хуркач разчиташе на качествения си сервис и на висок процент от 88% спечелени точки на първи сервис.

Полякът спаси първия шанс за пробив в мача, който дойде в седмия гейм. Впоследствие при 5-4 световният №11 стигна до оказалия се единствен брейк в целия двубой.

Във втората част двамата печелеха лесно подаванията си, за да се стигне до решителния тайбрек, в който Хуркач сложи край на мача при първия си мачбол.

Във втори кръг шампионът от Мастърса в Маями през 2021-а очаква победителя от двубоя на Лоренцо Музети и Микел Имер.

С победа започна и Камерън Нори, който се нуждаеше от по-малко от 90 минути за 6-2, 6-4 срещу Юго Умбер. №13 в ранглистата ще срещне Карен Хачанов или Алексей Попирин в следващия си мач.