Цонга оформи френското трио в Монпелие, Зверев стои на пътя му

Open Sud de France, 1/4-финал

Джо-Вилфрид Цонга – Даниил Медведев 6-2 7-5

Александър Зверев – Жереми Шарди 6-4 4-6 6-2

Джо-Вилфрид Цонга спечели 1/4-финалния си мач на турнира в Монпелие срещу Даниил Медведев с 6-2 7-5 и така заформи френското трио в следващия етап от надпреварата, след като двубоите също си взеха защитаващия титлата си Ришар Гаске и Беноа Пер.

Цонга дори не даде точка за пробив в сблъсъка си си изгряващата звезда Медведев и ще играе първи финал на Open Sud de France от 2010-а насам, когато срещна Гаел Монфис.

Внушителната форма на французина, който тази седмица изгуби само 10 гейма в мачовете си, и самочувствието, което натрупа, си казаха думата в първия сет срещу руснака, който удържа до петия гейм, но после допусна два последователни брейка – 2-6.

Френският тенисист имаше само един по-труден гейм след почивката, което бе и едиснтвеният случай,  когато Медведев се добра до дюс при посрещане. В края Цонга си осигури поне тайбрек за 6-5, а после проби и намери място сред най-добрите четирима.

Негов съперник там ще бъде Александър Зверев, който спря Жереми Шарди  6-4 4-6 6-2. Цонга и Зверев имат един мач помежду си от миналия октомври в Шанхай, когато французинът победи.