Уимбълдън отвътре: Какво се случва зад кулисите

Уимбълдън отвътре: Какво се случва зад кулисите

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.

Уимбълдън е не само най-старият и прочут тенис турнир в света. Той е и несъмнено най-мащабното в логистичен план спортно събитие, с близо 500 000 зрители, гледащи около 534 играчи в 674 мача с тези в квалификациите и турнирите при юношите и девойките.

Въпреки че има неизбежни забавяния и отлагания в програмата заради дъждове, само двете световни войни са спирали провеждането на шампионата. От време на време някой и друг стрийкър за кратко е привличал вниманието, а през 2002 г. шегобийци успяха за 20 секунди да направят кратък фарс на централния корт между мачовете. Но все пак е поразително колко гладко минава Уимбълдън всяка година, и колко рядко има гафове.

Тази история на безупречност на турнира е доказателство за уменията и отдадеността на организаторите му, много от които работят за Уимбълдън от 20-30 години, и се считат за временни пазители на свещената институция. Тя също така се дължи на забележителното отношение към детайлите.

„Живеем за детайлите. Обичаме детайлите“, казва Сара Кларк, директор на шампионата, която е започнала работа на Уимбълдън, след като е напуснала училище преди 33 години.

Този неуморен стремеж към перфекционизъм е въплътен в „Списъка“, който Кларк подготвя след всяко провеждане на турнира. Той се състои от предложения за подобрения, дадени от всеки от около осемте хиляди души, работещи по организацията му. Предложенията варират от сериозни структурни проекти като построяването на подвижния покрив над Корт №1, до дреболии като цвета на петуниите, обелени перила или скърцаща врата. Миналата година са били изпратени цели 1700 предложения.

Около 800 15-годишни младежи от 32 местни училища кандидатстват всяка година за подавачи на топки, и 170 от тях биват подбрани според физическата им форма и познанията по тенис.

Всеки, който дойде на процеса на селекция с дъвка или с грим, няма шанс да продължи нататък.

След февруари има седмични тренировки, на които младежите се учат да маршируват, да стоят изправени, да търкалят топки с перфектна прецизност, да подават топки с вдигнати ръце или да стоят с ръце под ъгъл 20 градуса спрямо тялото, с длани обърнати напред и събрани пръсти, за да покажат, че не държат топка.

ПРОЧЕТЕТЕ ЦЕЛИЯ ТЕКСТ В УЕБКАФЕ


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH