Вашингтон: Русувуори отстрани Хуркач, край на негативната серия за Руне

Citi Open, втори кръг
Емил Русувуори – Хуберт Хуркач 6-4, 7-6(3)

Емил Русувуори продължава с отличното си представяне на АТР 500 турнира във Вашингтон. След като обърна финалиста от миналата година Макензи Макдоналд след загубен 1-6 първи сет, днес финландецът отстрани и вторият в схемата Хуберт Хуркач след 6-4, 7-6(3). 24-годишният Русувуори спаси и четирите брейкбола, пред които бе изправен в хода на продължилия час и 44 минути мач.

„Успях да се измъкна в първите няколко гейма. Той имаше ранен брейкбол, но успях да спечеля този сервис гейм и стигнах до шанс да го пробия. Възползвах се, а след това само опитвах да си спечеля подаванията“, коментира Русувуори след мача. „Нямах много шансове до тайбрека (на втория сет), а след това имах шанса да играя на няколко негови втори сервис и да вкарам дълбоки ретури.“

Хуркач не бе на най-високото си ниво, но не престана да се бори до самия край. Два последователни минипробива в полза на Русувуори в тайбрека обаче се оказаха решаващи за крайния успех.

„Дългите разигравания те изтощават и започвам да се замайваш по време на размените, така че е много тежко. Това е част от играта в този период на годината.“

За Русувуори следва мач срещу Микаел Имер, победил Аслан Карацев с 6-4, 3-6, 6-4.

В същото време Холгер Руне успя да сложи край на негативната си серия. Датчанинът бе записал седем поредни загуби от Ролан Гарос насам, но днес победи Беноа Пер с 6-3, 6-2.