Вавринка преодоля първи кръг в Акапулко. Тиафо с трудна победа на старта

Abierto Mexicano Telcel, първи кръг
Стан Вавринка – Райън Харисън 6-4 7-6(6)

Стан Вавринка и Райън Харисън изиграха повече от равностоен мач от първи кръг на турнира в Акапулко, но в крайна сметка победител се оказа швейцарецът. Един пробив направи разликата в целия двубой и това доведе до успех с 6-4 7-6(6) за трикратния шампион от Големия шлем.

В следващата фаза на надпреварата от сериите ATP 500 Стан ще срещне седмия в схемата Стив Джонсън, който се наложи над Херардо Лопес със 7-5 7-5.

Швейцарецът проби на старта и на двата сета, но Харисън изравни в осмия гейм на втората част, след като се възползва от първия си шанс. В тайбрека американецът отрази мачбол при 5-6, но направи непредизвикана грешка от форхенд, която даде втори шанс на Стан. Той реализира 26-ия си уинър в мача и така се поздрави с победата.

33-годишният швейцарец достигна финала в Ротердам по-рано този месец, но загуби от Гаел Монфис. Това бе първи финал за Вавринка от Ролан Гарос 2017, когато бе надигран от Рафаел Надал. Именно Матадора може да бъде съперник на трикратния шампион от Големия шлем на четвъртфиналите в Акапулко.

Междувременно шестият в схемата Франсис Тиафо изигра много труден мач срещу Джордан Томпсън, който продължи над два часа. Младият американец все пак стигна до успеха след обрат – 3-6 6-4 6-3. В следващата фаза той очаква Макензи МакДоналд или Емилио Нава.

Осмият поставен Джон Милман също преодоля първи кръг, след като проби на четири пъти Марсел Гранойерс и си осигури успех с 6-3 6-4. Австралиецът има за следващ съперник Петер Гойовчик, който спря серията от победи на квалификанта от Мексико Федерико Гайо – 5-7 6-4 6-2.