Вавринка продължава без загубен сет в Ченай и е на полуфинал срещу Пер

Aircel Chennai Open, четвъртфинали
Стан Вавринка – Гийермо Гарсия-Лопес 6-4 6-4

Стан Вавринка продължава похода към трета поредна титла от Aircel Chennai Open, като днес мина през Гийермо Гарсия-Лопес с 6-4 6-4 и вече е полуфиналист на индийска земя. Швейцарецът няма загубен сет в турнира от 2013-а насам, когато Аляж Бедене го спря на четвъртфинал с 6-2 7-6(6).

Днес Гарсия-Лопес въвлече Вавринка в дълги размени от основната линия, в които шампионът показа впечатляваща стабилност и често намираше уинърите. Испанецът отрази три брейкбола още в първия гейм на мача, но се пропука на свой сервис за 1-2. Гарсия-Лопес все пак изравни резултата при 4-4, само че Вавринка моментално проби отново и затвори сета с гейм на нула.

Стан се възползва от единствения брейкбол след почивката, за да пробие за 4-3, след което приключи срещата безпроблемно. Вавринка ще се изправи на полуфинал в Ченай срещу Беноа Пер, който пречупи световния №157 Томас Фабиано с 6-4 7-5.

Французинът проби рано за аванс от 3-0 и макар да допусна рибрейк, когато сервираше за първия сет при 5-3, веднага удари пак подаването на Фабиано и фиксира резултат от 6-4. След почивката зрителите видяха цели 7 брейка, а Пер направи обрат от 3-5 до 7-5, за да се класира напред.