Вавринка продължава в Женева след само 7 гейма игра. Бердих срещу Симон на 1/4-финал

Banque Eric Sturdza Geneva Open, II кръг
Стан Вавринка – Роджерио Дутра Силва 5-2 (Отк.)

Стан Вавринка нямаше нужда да играе цял мач, за да продължи към 1/4-финалите в Женева, след като Роджерио Дутра Силва се оттегли още във първия сет при изоставане от 2-5.

Световният №78 пропусна два брейкбола в откриващия гейм, а после взе подаването си за 1-1 без да дава точка на съперника, давайки повод за притеснение на швейцареца.

Стан обаче бързо влезе в час и в шестия гейм проби за 4-2, като после нямаше проблеми с това да осъществи пълен контрол над сета, затвърждавайки за 5-2. Това обаче се оказа и последния епизод от срещната, след като бразилецът сигнализира, че няма да продължи.

След час и 20 минути игра място на 1/4-финалите си осигури и Томаш Бердих, който победи Хьон Чун 6-3 7-5. В спор за място сред най-добрите четирима чехът ще срещне Жил Симон, който победи Кайл Едмънд 3-6 7-5 6-4.