Вавринка спечели труден мач, Медведев прекрати дебютното участие на Циципас на US Open

US Open, втори кръг
Стан Вавринка – Уго Юмбер 7-6(5) 4-6 6-3 7-5

Стан Вавринка бе изправен през сериозно препятствие в лицето на младия французин Уго Юмбер. Двамата се бориха три часа и половина в жегата, преди бившият №3 да затвори мача при 7-6(5) 4-6 6-3 7-5.

В първата част изненадващо 20-годишният състезател изглеждаше по-стабилен в подаванията си. Не успя обаче да реализира никоя от двете си точки за пробив и впоследствие отстъпи в тайбрек с 5-7.

Проблемите за Стан продължиха и в следващия сет. Още в първия гейм трябваше да спасява три брейкбола, а след като поведе с пробив за 3-1 допусна моментално рибрейк, а малко по-късно загуби за втори път сервис гейма си – 7-6(5) 4-6.

Швейцарецът играеше на значително разстояние зад крайната линия и не впечатли особено с представянето си. Изостана с пробив и в третата част, но този път успя да се реабилитира и отговори с два поредни за 4-1. Не изпусна инициативата до края, за да поведе със 7-6(5) 4-6 6-3.

В деветия гейм на четвъртия сет си издейства правото да сервира за място в трети кръг, но допусна рибрейк, преди да се възползва от четвъртата си възможност при 5-5 и отново да излезе напред в резултата.

В крайна сметка затвори мача успешно, но ще трябва да покаже по-добра игра в следващия кръг, тъй като там го очаква Милош Раонич. Канадецът бе категоричен срещу Жил Симон и го отстрани с 6-3 6-4 6-4.

Даниил Медведев записа втората си победа над Стефанос Циципас. Двамата имаха пререкания, когато се срещнаха по-рано през годината в Маями и двубоят им отново бе с голям заряд.

Младият грък допусна голям брой непредизвикани грешки, които наклониха везните в полза на опонента му – 6-4 6-3 4-6 6-3.

Следващият съперник на руснака ще бъде Борна Чорич, който се справи с Роберто Карбайес Баена със 7-6(4) 6-2 6-3.