Великобритания запази шансове за финал в „Хопман къп“

Великобритания запази шансове за финал в "Хопман къп"

Великобритания победи Германия с 3-0 и запази шансове за класиране за финала на „Хомпан къп“. Анди Мъри се наложи над Александър Зверев с 6-3 6-4, а Хедър Уотсън преодоля Забине Лизицки със същия резултат. 6-3 6-4 бе цифровото изражение на победата на британците и при смесените двойки.

Въпреки успеха им обаче Australia Green се нуждае от победа над Франция, за да си гарантира финал срещу Украйна. Австралийците са в състав Ник Кирьос и Дариа Гаврилова, а французите – Кени дьо Шепе и Каролин Гарсия. Ако домакините загубят с 1-2 от „петлите“, ще се гледа процентът спечелени сетове.

Срещу Зверев, Мъри спечели двубоя за 78 минути, като бе пробит в гейма, в който сервираше за победата, а после отрази нови възможности за пробив на германеца. Уотсън пък загуби само 4 точки на свой сервис през първия сет и проби на три пъти подаването на Лизицки по време на женския сингъл.