Вердаско се възползва от грешките на Копил и е четвъртфиналист в София

Sofia Open, осминафинал
Фернандо Вердаско – Мариус Копил 6-2 4-6 6-1

Фернандо Вердаско отстрани финалиста от Sofia Open 2018 Мариус Копил на осминафиналите в надпреварата. В оспорван двубой шестият в схемата взе предимство в решителния сет, заради непредизвикани грешки на румънеца в ключовите моменти, като така го надви с 6-2 4-6 6-1.

На 1/4-финалите в турнира 35-годишният испанец ще срещне Матео Беретини, който вчера отстрани топ поставения Карен Хачанов.

Още в началото на двубоя Копил започна да пласира дълбоки ретури и да притиска съперника от посрещане. В петия гейм испанецът не съумяваше да вкара първите си сервиси и двойна грешка даде точка за пробив на миналогодишния финалист. Копил сгреши на мрежата, но 26-ият в света отвърна със същото и даде нов брейкбол. В крайна сметка намери сервиса си и се измъкна, за да поведе с 3-2.

Испанецът пое контрол в следващия гейм, повеждайки с 30-0, и принуди съперника да покаже най-доброто от арсенала си на начален удар. Копил направи няколко уинъра, но Вердаско остана в гейма и проби след две поредни грешки на 56-ия в света.

Испанецът реализира няколко успешни комбинации след добре пласиран начален удар и стигна само на гейм от спечелване на първия сет. Румънецът направи няколко непредизвикани грешки, с което сдаде първата част – 2-6.

Verdasc

След подновяването на играта двамата тенисисти взимаха лесно подаванията си, станаха по-разнообразни и уинърите им се увеличиха. В шестия гейм румънецът търсеше бекхенда на опонента и така предизвика някои негови неточности. Вердаско сбърка и от форхенд, като даде три точки за пробив на съперника. Спаси две от тях, благодарение на сервиса и силния форхенд, но впоследствие изкара в аут слайс бекхенд и изостана с 3-4.

Тенденцията миналогодишният финалист да взема лесно сервис геймовете си продължи и до края той не даде нито точка на съперника, когато заставаше на начален удар – 6-4.

Result

В четвъртия гейм от решителния сет Мариус Копил допусна доста сериозни грешки. Първо пресили форхенд в аут, а след това сдаде подаването си с двойна грешка и изостана с 1-3. Това само даде повод на Вердаско да стане още по-агресивен – той пласира ас и реализира мощен уинър, за да поведе с 4-1.

Стигна и до скрит мачбол, след като спечели дълга размяна на удари от основната линия. Световният №56 сгреши още веднъж и Вердаско сервира за победата. Справи се безупречно и се класира на четвъртфиналите след 6-1 в решителната част.