Вердаско спаси 2 мачбола, но черната му серия срещу Ферер продължи

SkiStar Swedish Open, полуфинал
Давид Ферер – Фернандо Вердаско 6-1 6-7(4) 6-4

Фернандо Вердаско през годините е доказал неведнъж, че има психологически бариери, когато от другата страна на корта е Давид Ферер и днес отново не успя да ги разруши. Левичарят записа 11-а поредна загуба в директните мачове с испанския си сънародник след 1-6 7-6(4) 4-6 на полуфинала на SkiStar Swedish Open.

За 35-годишния Ферер това е огромен успех, тъй като той до този момент през сезона дори не бе успявал да запише повече от две победи поред. В добавка, ветеранът се класира и на първия си ATP финал от 2015-а насам, когато вдигна общо пет трофея. Колкото до днешния мач, Вердаско потегли кошмарно и със самоунищожително много пропуски подари първия сет на съперника си с 6-1 след само 23 минути игра.

След почивката той успя да поведе с пробив за 3-1, но Ферер изравни за 3-3 и дори стигна до два мачбола при 5-4. В тези минути полуфиналът определено изглеждаше като доста по-равностойна и зрелищна битка спрямо откриващия сет, а Вердаско отрази шансовете за пробив и рестартира двубоя след 7-3 точки в тайбрека.

Левичарят се върна от 0-40 и заличи общо пет брейкбола в първото си подаване в третия сет, но загуби второто, докато Ферер сервираше стабилно и пресече финалната линия с 6-4. Той ще се изправи на финала срещу Александър Долгополов.