Време за финал: Иснър оплете и Оже-Алиасим в паяжината на тайбрека

Miami Open, 1/2-финал
Джон Иснър – Феликс Оже-Алиасим 7-6(3) 7-6(4)

Джон Иснър отново бе безгрешен в любимата си зона за ловуване – тайбрека. Действащият шампион в Маями победи окриленият 18-годишен Феликс Оже-Алиасим със 7-6(3) 7-6(4). Американецът навакса пасив от 3-5 в първия сет и 2-5 гейма във втория, преди да си гарантира място в битка за трофея.

С победата Джон си осигури и оставане в топ 10 на световната ранглиста след края на Miami Open. Същевременно той продължава да няма загубен сет, а от началото на надпреварата има девет спечелени тайбрека и само в един сет не се е стигало до дълъг гейм.

Младият канадец демонстрира умението си да притиска съперника и заслужено стигна до първите точки за пробив в мача. В петия гейм обаче опонентът му навакса от 15-40, преди да спаси нов брейкбол и да се измъкне – 3-2.

Световният №57 тормозеше Иснър с ниски топки, атакуваше умело и бекхенда му, като в седмия гейм постигна желания резултат – дръпна 0-40 и реализира брейк за 4-3.

isner 2

Оже-Алиасим сервираше за сета при 5-4, но изигра кошмарна част с три двойни грешки и допусна рибрейк – 5-5. В следващите две части подаващите не отпуснаха точки и изходът настъпи в тайбрек. Там Иснър отново бе в любимото си ловно поле и след четири поредни мини-пробива пръв се стабилизира и взе подаването си за 3-2 точки. Впоследствие спечели точка от ретур за 4-3 и увеличи аванса си до 6-3 с два неспасяеми начални удара. В последвалото разиграване взе инициативата от форхенд, а съперникът му пръв трепна – 7-6(3)

След подновяването на играта Феликс отново реализира първия брейк – 4-2, като отново показа лицето от старта на мача. При 5-4 пък отново сервираше за приключване на сета, но пак заприлича на обикновено 18-годишно момче под светлината на прожекторите.

Опитният Иснър направи рибрейк, заличавайки първоначален пасив от 2-5. Докара частта до тайбрек и бе безупречен в него – 7-6(4).