Ян-Ленард Щруф е съперникът на Григор Димитров във втори кръг

Monte Carlo Rolex Masters, първи кръг
Ян-Ленард Щруф – Денис Шаповалов

Ян-Ленард Щруф е следващият съперник на Григор Димитров на Мастърс турнира в Монте Карло.  Световният №44 победи Денис Шаповалов с 5-7 6-3 6-1 и се класира за втори кръг.

Българинът и германецът имат общо два двубоя помежду си на ниво АТР, като си делят по една победа. В последният им двубой, който е и единствен на клей, Щруф тримфира именно на старта в Монте Карло през 2017 г., когато направи обрат за успеха с 4-6 6-3 6-2.  В Стокхолм през 2013 пък Димитров безпроблемно надигра съперника си, отпускайки само четири гейма.

dimitrov

Щруф победи Шаповалов навръх рождения ден на канадеца. В напрегнат първи сет двамата си размениха по брейк до 3-3, а в самия край представителят на „Следващото поколение“ проби за 7-5.

След почивката мачът стана дори по-атрактивен, като Щруф пропиля брейк аванс до 2-2, но после направи два пробива до края на частта и изравни – 6-3.  Германецът влезе в серия от седем поредни спечелени гейма и дръпна с 3-0 в решителния сет, като не загуби аванса си до края – 6-1.