З от 3 за Чунг и кореецът си гарантира първото място в групата

Next Gen ATP Finals, групова фаза
Хьон Чунг – Джанлуиджи Кинци 1-4 4-1 4-2 3-4(6) 4-3(3)

3 от 3! Хьон Чунг приключи битките в група „А“ на Next Gen ATP Finals в Милано с трета поредна победа. Кореецът, №54 в световната ранглиста, си бе осигурил класиране за полуфиналите на надпреварата, а сега си гарантира и първото място в потока след 1-4 4-1 4-2 3-4(6) 4-3(3) над Джанлуиджи Кинци. Представителят на домакините пък напуска борбата след три поражения, а другият полуфиналист ще бъде определен от Карен Хачанов и Борна Чорич.

Първите два сета се решиха с по един пробив. В третия Чунг взе подаването на представителя на домакините за 2-1 и затвърди с гейм на нула. В петия гейм Кинци се измъкна от 15-40 и не допусна нов брейк, но след това кореецът затвори сета на свой сервис.

Двамата изиграха четири гейма до 2-2 без пробиви в четвъртия сет, след което си размениха по един, за да се стигне до тайбрек. В него Кинци достигна до 6-5 и сетбол на свой сервис, но допусна рибрейк. Малко по-късно обаче италианецът отново взе точка Чунг на негов сервис с цената на 8-6 и равенство в сетовете.

В петия решителен сет Чунг пропусна мачбол в шестия гейм, за да се стигне до нов тайбрек. Съперниците се движеха точка за точка до 3-2 за Чунг, когато кореецът осъществи два минипробива, за да дръпне с 5-2.

Кинци успя да навакса единия, но малко по-късно мачът приключи със 7-3 за неговия опонент след нов минибрейк.