За пръв път от Australian Open насам: Чилич с три поредни победи

Mutua Madrid Open, осминафинал
Марин Чилич – Ласло Джере 4-6 6-3 6-2

Марин Чилич е първият четвъртфиналист на Мастърса в Мадрид, след като постигна пълен обрат срещу световния №32 Ласло Джере с 4-6 6-3 6-2. По този начин деветият в схемата най-накрая намери постоянство в представянето си този сезон. От Australian Open насам хърватинът не бе постигал три поредни победи, но сега го стори и чака Новак Джокович или Жереми Шарди в следващата фаза.

Световният №11 стигна до осминафинал в Мелбърн, а активът му между „мейджъра“ и Mutua Madrid Open бе една победа и пет поражения. Той обаче бавно излиза от кризата, след като тази седмица надигра Мартин Клижан в три сета, спасявайки 4 мачбола, Ян-Ленард Щруф също в три части, а сега и Джере.

Сърбинът пък спаси мачбол срещу Хуан Мартин дел Потро вчера и обърна резултата, за да не позволи на аржентинеца да ознаменува завръщането си на корта с победа. Днес Джере също имаше шансове, особено в първата част, когато не се изправи пред нито един брейкбол.

Той пропусна две точки за пробив в петия гейм, но успя да реализира брейк за 5-4, след което затвори частта в следващото си подаване.

Чилич се реабилитира и спаси 4 от 5 брейкбола, пред които бе изправен след почивката. Макар да изостана с 0-2, реализира два пробива и върна паритета след 6-3.

Пропусна и два брейкбола в първия гейм на третия сет, но проби за 2-1, а след това увеличи актива си на 4-1. Джере стигна до два поредни брейкбола, когато съперникът му сервираше за победата при 5-2, но Чилич спечели три поредни разигравания и се добра до мачбол. Изпусна го, но се възползва от втората си възможност и Джере напусна надпреварата след 2-6 в решителната част.