Затова е Краля на клея! Рафа подчини Зверев на "Арената на биковете"

Купа „Дейвис“, 1/4-финал
Испания – Германия 2-2
Рафаел Надал – Александър Зверев 6-1 6-4 6-4

Рафаел Надал показа тениса, заради който миналия сезон наложи тотална доминация на „червено“ и надигра Александър Зверев с 6-1 6-4 6-4 в мач от 1/4-финала между Испания и Германия за Купа „Дейвис“. Така резултатът е вече 2-2 и всичко на „Арената на биковете“ във Валенсия ще се реши от финален пети мач на сингъл.

Испанецът пое контрол още в началото с ранен брейк за 2-0. Рафа контролираше разиграванията от форхенд, а за разлика от първия си мач във Валенсия, вече разчиташе и много повече на първия си сервис.

Зверев не удържаше нито в темповите разигравания от основната линия, нито сполучваше с опитите да смени ритъма на точките и допусна двоен брейк за 1-5. Чак в седмия гейм дойде първото по-сериозни предизвикателство за Надал, който отрази два брейкбола, преди да затвори сета – 6-1.

На старта на втората част двамата си размениха по пробив. В петия гейм при 40-40 Матадора показа прецизност при търсенето на късите диагонали и стигна до точка за пробив, която материализира, продължавайки да намира линиите – 3-2.

Надал не отпускаше нито една лесна точка на съперника си и с всяка следваща топка изглеждаше все по-солиден и непробиваем. При 5-4 световният №1 поведе сервираше за сета и нямаше проблеми да го спечели.

В началото на третия сет нищо не се промени – Зверев не играеше зле, но каквото и да предложеше, опонентът му имаше два пъти по-добър отговор. Първата ракета на гостите изостана 15-40 в третия гейм, а в следващата точка Надал реагира добре от ретур, след което показа и добра защита, преди да покани Саша на мрежата и да го матира с пасинг шот от бекхенд по правата – 2-1.

Рафа затвърди и поведе 4-1 с нов брейк, след който обаче не съумя да спечели подаването си – 4-2. В деветия гейм хвърли всички сили да затвори мача от посрещане, но достигна само до дюс, като вече беше и по-трудно срещу напълно освободения му съперник – 5-4. При този резултат представителят на домакините сервираше за победата и не остави нищо на случайността – 6-4.