Жил Мюлер елиминира Беранкис и ще срещне Гарсия-Лопес

Поставеният под №6 в основната схема Жил Мюлер се класира за четвъртфиналите на турнира от категория ATP 250 в София след победа над Рикардас Беранкис със 7-5 7-6(4).

Така състезателят от Люксембург ще се изправи в спор за място на полуфиналите срещу Гийермо Гарсия-Лопес, който снощи елиминира Мирза Башич

„Беше много труден мач, особено във втория сет. Тогава загубих своя фокус, но съм щастлив, че успях да се върна в мача и да спечеля. Още не съм мислил за следващия си мач и съперник. Знаем се още от юноши. Той е много труден съперник, бори се докрай на корта и играе добре от основната линия“, заяви победителят.

Мюлер проби в 12-ия гейм на първия сет, за да го вземе със 7-5, а във втория успя да обърне нещата в своя полза след тайбрек, след като при 5-4 Беранкис сервираше за изравняването на сетовете, но световният №42 навакса брейка изоставане.

Мюлер имаше мачбол при 6-5 и подаване на съперника, но не се възползва. Така се стигна до тайбрек, в който Беранкис поведе с 4:2 точки, но позволи на съперника си да спечели пет поредни точки, което се оказа решаващо.