Зимонич и Троицки станаха шампиони на двойки в София

ниSofia Open, финал

Зимонич/Троицки – Елгин/Кузнецов 6-4 6-4

Ненад Зимонич и Виктор Троицки спечелиха титлата на двойки в София, налагайки се 6-4 6-4 се над Михаил Елгин и Андрей Кузнецов. Сръбските тенисисти наваксаха брейк пасив в първата част, а после бяха далеч по-категорични и триумфираха.

Руският тандем влезе по-добре в мача и натрупа бърз аванс, след като в четвъртия гейм материализира брейк, а после затвърди за 4-1.

После обаче синхронът между Троицки и Зимонич мина на друго ниво, двамата почнаха не само да сервират силно, но и лесно да преминават в атака при посрещане. В седмия гейм сръбските тенисисти върнаха брейка, а в деветия дадоха само точка на съперника, правейки пълен обрат след нов пробив – 5-4.

Елигн и Кузнецов не успяха да сторят нищо в последната част и изостанаха в мача – 4-6.

След няколко бързи сервис гейма, в първа по-сериозна ситуация попаднаха Виктор и Ненад, които изостанаха 30-40 в шестия гейм. Стигнаха обаче до решаваща точка, която Троицки взе от сервис – 3-3.

В следващата част руснаците изостанаха 15-30, а после съдията отсъди фуут фолт на Елгин на втори сервис. Още на първия брейкбол опонентите им се възползваха и пробиха за 4-3.

В десетия гейм руснаците дръпнаха 30-0, а при 30-30 ретур в аут донесе шампионска точка на съперника, която бе реализирана.