Зверев дебютира с двусетова победа в Барселона, Алмагро отпадна

Barcelona Open Banc Sabadell, I кръг
Александър Зверев – Ян-Ленард Щруф 6-4 6-3

Александър Зверев дебютира победно на Barcelona Open Banc Sabadell с 6-4 6-3 в германското дерби срещу Ян-Ленард Щруф. Мачът продължи 68 минути, а Щруф успя да вкара едва 42% от първия си сервис и спечели само 34% от точките след втори начален удар.

Двамата сънародници си размениха по един брейк в началните четири гейма, но Зверев беше този, който нанесе и втори удар с пробив за 4-3 и затвори сета с 6-4. Най-актуалният млад талант в мъжкия тур поведе с два пробива аванс за 5-2 във втората част, след което загуби подаването си за 5-3, но веднага направи рибрейк и сложи точка на спора.

Зверев продължава напред срещу поставения под №15 в схемата – Томаш Белучи.

Същевременно, Аляж Бедене изненадващо се сбогува с турнира още на старта, допускайки обрат с 6-3 3-6 6-7(2) от световния №138 Карен Качанов (Русия). Британецът имаше мачбол при 6-5 в решителния сет, но го пропусна и предаде мача в тайбрек.

А Николас Алмагро също приключи рано участието си след поражение с 6-1 6-7(3) 2-6 от Теймураз Габашвили. Испанецът пропиля два мачбола във втората част, а в решителния сет спаси цели шест преди да се предаде.