Зверев мина с лекота през Медведев и вече е на полуфинал във Вашингтон

Citi Open, четвъртфинал
Александър Зверев – Даниил Медведев 6-2 6-4

Александър Зверев се справи с лекота с Даниил Медведев с 6-2 6-4 и вече е полуфиналист на Citi Open във Вашингтон. За съжаление, руснакът отстрани Григор Димитров в миналия кръг, но днес се задържа на корта едва 59 минути.

Зверев пък успя да вземе втора убедителна победа и общо трета под ръководството на Хуан Карлос Фереро. Младият германец проби още в първия гейм на мача, след което затвърди безпроблемно. Това му помогна да заиграе още по-освободено, а и сервисът му вървеше прекрасно в тези минути. Зверев проби втори път за 4-1 и скоро затвори сета с 6-2.

Медведев показа признаци на пробуждане в края на първата част, когато пропусна два брейкбола и успя да се стабилизира след почивката. Въпреки това, Зверев се възползва от единствения си брейкбол, за да удари за 5-4, след което приключи спора с нулев сервис гейм.

Зверев очаква Кей Нишикори, който отстрани трудно 20-годишния американец Томи Поул.

В друг мач от кръга, Кевин Андерсън спря серията на Юки Бамбри с 6-4 4-6 6-3. Индиецът тръгна от квалификациите и успя да отстрани миналогодишния шампион Гаел Монфис.