Зверев победи Де Минор в оспорван мач и даде аванс на Германия

Първата ракета на Германия Александър Зверев даде аванс на Бундестима, който гостува на Австралия в мач от Световната група на Купа „Дейвис“. В двубой, продължил почти 4 часа, Саша преодоля Алекс де Минор.

Зверев изоставаше с 0-3 в решителния пети сет, но стигна до успеха със 7-5 4-6 4-6 6-3 7-6(4).

Зверев направи 15 аса, но и 7 двойни грешки.

В първия сет германецът проби рано и сервираше за спечелването на частта при 5-3 в своя полза, но съперникът му върна брейка. Малко по-късно Саша проби отново за 7-5.

Следващите три сета бяха решени от по един пробив. Де Минор взе два поредни, за да обърне резултата в своя полза, след което Зверев изравни на 2-2 и вкара двубоя в решителна пета част.

Тя започна с ранен затвърден брейк от Де Минор за 3-0, но Саша го върна в петия гейм. Без нови пробиви се стигна до тайбрек, който също беше много оспорван. Резултатът вървеше точка за точка, но в крайна сметка Зверев успя да пробие за 5-3 и спечели дългия гейм със 7-4.