Зверев продължава да впечатлява в Индиън Уелс и вече е осминафиналист

BNP Paribas Open, III кръг
Жил Симон – Александър Зверев 2-6 2-6

Александър Зверев добави още една значима победа към главоломно растящата си репутация в мъжкия тур и вече е осминафиналист на BNP Paribas Open след категорично 6-2 6-2 над Жил Симон. Всъщност, 18-годишният талант за втори път се справя с далеч по-опитния си съперник в рамките на този сезон, след като го победи и в Ротердам, където обаче се нуждаше от почти три часа за успеха със 7-5 3-6 7-6(4).

Факт е, че днес Симон определено не игра най-качествения си тенис, но и Зверев го държеше под постоянно напрежение и се справи почти безупречно на свой сервис. Тийнейджърът заложи на обичайната взривна доза агресия в ударите си, а французинът бъркаше твърде много, за да може да се противопостави адекватно.

Симон наниза цели 16 непредизвикани грешки само в откриващия сет (срещу 3 уинъра) и го предаде с 2-6 за 29 минути. Всъщност, Зверев откри мача с пробив, затвърди го на нула и уверено напредваше в резултата до седмия гейм, в който отново удари подаването на съперника за 6-2. Както и в предишните му двубои през последните седмици, германецът демонстрира леки проблеми при затварянето на сета и трябваше да отразява брейкбол, но се справи с предизвикателството.

Зверев потегли с пробив и във втория сет и макар да загуби подаването си за 1-1, веднага направи рибрейк за 2-1, а спечели и четири от следващите пет гейма, за да приключи спора за едва 68 минути.

„Имах страхотен ден – коментира германецът. – Срещу тенисист като Жил, трябва да се опиташ да го изтласкаш извън корта, защото в противен случай ще е трудно да го победиш. Знаех какво трябва да направя и се справих доста добре. Да победя съперник като Симон с 6-2 6-2 ми дава голяма увереност.“

Тийнейджърът очаква Рафаел Надал или Фернандо Вердаско на осминафинал.