Зверев профуча през 1/4-финалите в Хертогенбош за 57 минути. И Чилич е на 1/2-финал

Ricoh Open, 1/4-финал
Александър Зверев – Жулиен Бенето 6-0 6-4

Александър Зверев записа експресна победа над Жулиен Бенето в 1/4-финален двубой от турнира в Хертогенбош помежду им, налагайки се с 6-0 6-4 за по-малко от час игра.

Вторият поставен в основната схема тръгна с ранен брейк, а преднината му стана комфортна за отрицателно време – 2-0. Французинът бе пробит за втори пореден път, а впоследствие изостана 0-4.

Световният №10 взе подаването на опонента си за трети пореден път, а накрая „опече геврека“ с бърз сервис гейм – 6-0.

Много по-сигурно заигра Бенето след подновяването на играта, като извади петия гейм от пасив 2-3 и изглеждаше, че може да окаже и по-голяма съпротива на съперника си.

В деветия гейм обаче германецът докара частта до дюс, а след продължително разиграване направи нелош апроуч удар, след който опитът за пасинг шот на съперника се оказа неуспешен. На брейкбола Бенето прати сечен бекхенд в мрежата и така Зверев щеше да сервира за победата – 5-4.

Французинът стартира с ретур уинър в десетия гейм, но Саша обърна развоя и дръпна 40-30. Изпрати обаче форхенд в мрежата на мачбола – дюс. С ас Зверев стигна до нова точка за приключване на мача и след ретур в аут след това се поздрави с победата – 6-4.

Топ поставеният в надпреварата Марин Чилич зае последното полуфинално място след чист успех над Васек Поспишил 6-3 7-5.