Зверев разгроми Фонини и е на 1/4-финал, Чилич спря Гофен

INTERNAZIONALI BNL D’ITALIA, 1/8-финал
Александър Зверев – Фабио Фонини 6-3 6-3

След като отстрани топ поставения и световен №1 в ранглистата Анди Мъри във втория кръг, Фабио Фонини отпадна от Мастърса в Рим на осминафиналите.

Любимецът на местната публика бе далеч от нивото, което демонстрира срещу Мъри и отстъпи с 3-6 2-6 на младия Александър Зверев.

Фонини изигра много слаб мач и бе на път да допусне „геврек“ във втория сет, но се отърва от 0-4 в геймовете и 0-30 в петия, след като при 30-30 направи двойна грешка, но след няколко дюса и още един отразен брейкбол, най-накрая удържа подаването си.

Силите на италианеца стигнаха за още два гейма, след което мачът приключи след по-малко от 80 минути. Германецът има само три загуби в досегашните си 15 мача на клей през 2017 г.

На четвъртфинал Зверев ще играе с Томаш Бердих или Милош Раонич.

Марин Чилич записа втора поредна победа над Давид Гофен в съперничеството им, след като преди това бе регистрирал три поражения от белгиеца (едното за Купа „Дейвис“). Шампионът от US Open 2014 се справи с 6-3 6-4 с Гофен.

Чилич наниза 7 аса и направи една двойна грешка. Хърватинът спечели 77% от точките си на първи сервис и проби на три пъти подаването на Гофен, като не удържа един свой сервис гейм. На четвъртфиналите поставеният под №6 в основната схема очаква Стан Вавринка или Джон Иснър.