Зверев се справи и с Чилич, ще защитава титлата си срещу Надал

Internazionali BNL d’Italia, полуфинал
Александър Зверев – Марин Чилич 7-6(13) 7-5

Александър Зверев стигна до труден успех на полуфиналите  Рим и е на победа от защита на титлата си в италианската столица. Световният номер 3 оцеля след 7-6(13) 7-5 срещу Марин Чилич и му предстои сблъсък с топ поставения Рафаел Надал.

Стабилното сервиране бе ключово и за двамата в мача, като в първия сет не видяхме пробиви. Все пак хърватина може да е по-благодарен, че се стигна до тайбрек, тъй като трябваше да отразява четири брейкбола по-рано през частта.

В решаващия гейм той изостана с 0-4, но впоследствие върна и двата минипробива за 4-4. След нова размяна на точки от посрещане двамата влязоха в чудесен ритъм и до 11-11 не допускаха грешки от начален удар, разменяйки си по три сетбола. Саша загуби 23-ата точка при свой сервис, но успя да се върне веднага и по-късно триумфира при 15-13.

Чилич излезе на корта пределно мотивиран в началото на втория сет и бързо поведе с 40-0 на чужд сервис в откриващия гейм. Съперникът му неутрализира първия шанс, но при втория се пречупи – 0-1.

Зверев изчака своя шанс при 4-3 и също дръпна убедително в подаване на съперника си – 40-15. Четвъртият поставен се добра до дюс, но все пак отстъпи и се стигна до равенство.

При 6-5 действащият шампион отново се възползва от няколко несигурни отигравания на опонента си и си изработи два мачбола. Реализира вторя, записа 13-а поредна победа и си осигури място на финала – 7-6(13) 7-5.