Зверев спечели нервен мач с Медведев, чиста победа за Шаповалов

Miami Open, втори кръг
Александър Зверев – Даниил Медведев 6-4 1-6 7-6(5)

Александър Зверев се класира за трети кръг в Маями, след като победи Даниил Медведев 6-4 1-6 7-6(5). Световният №5 вече има баланс от 3-0 победи срещу този съперник и един загубен сет. И двамата играха под обичайното си ниво, като победителят в следващия кръг среща Давид Ферер или Евгени Донской.

Саша Зверев поведе 15-40 в петия гейм, но пропусна и двата брейкбола, а в следващата част предаде подаването си – 2-4. Медведев обаче във втори пореден сервис гейм изостана 15-40 и този път спасение нямаше и рибрейкът стана факт.

Пълният обрат в частта стана, след като Зверев проби за 5-4, като при този резултат сервираше за сета, неутрализира четири брейкбола и сложи точка на спора – 6-4.

Медведев спаси два поредни брейкбола, за да поведе 1-0 във втория сет, а в четвъртия гейм проби – 3-1. В последвалото си подаване лесно се справи с пасивната игра на германеца и авансът му набъбна до 4-1.

Грешките на Зверев се увеличиха, като в шестия гейм той спаси два скрити сетбола – 40-40. Въпреки че от дюс полето предимно сервираше по правата на втори сервис, в следващата точка реши да търси диагонала и направи двойна грешка, а на брейкбола сбърка форхенд – 1-5. Накрая логично отстъпи и сета – 1-6.

Качеството на двубоя така и не се покачи, като и двамата тенисисти рядко прибягваха до нещо по-различно от разигравания от основната линия. Никой не успя да пробие – 6-6, а в тайбрека Зверев през цялото време водеше в резултата – 7-6(5).

Малко преди това Денис Шаповалов победи Дамир Джумхур 6-1 7-5 и ще играе със Сам Куери или Раду Албот в следващия кръг.