Зверев поведе в група „А“ след две победи

Зверев поведе в група "А" след две победи

Adria Tour, група „А“
Александър Зверев – Виктор Троицки 4-1 4-1

Александър Зверев – Филип Краинович 0-4 4-3(5) 4-3(2)

Александър Зверев поведе в група „А“ на Adria Tour в Белград, като се превърна в единствения тенисист от потока с две победи през първия ден от надпреварата. Късно след полунощ местно време в събота срещу неделя световният №7 надигра представителя на домакините Виктор Троицки с 4-1 4-1 и зае водеща позиция за класиране на финала.

Немецът се възползва от изненадата, която Филип Краинович осъществи, а именно победата му над Новак Джокович. Така двамата сърби са с актив 1-1. Днес Зверев среща световния №1, а организаторът на мини тура все още има шанс за финал. Припомняме, че при равенство по отношение победи-загуби се гледа резултатът от прекия сблъсък.

Завръщането на корта на Александър Зверев бе белязано от обрат. В първия си мач на Adria Tour в Белград световният №7 започна с шест загубени гейма срещу Филип Краинович, но намери играта си и осъществи пълен обрат до 0-4 4-3(5) 4-3(2).

adria2

Още в първия гейм от мача Зверев стигна до брейкбол – при равенство следващата точка не е предимство, а директно носи гейм за спечелилия. Световният №7 обаче не се възползва от ситуацията, а след това сдаде подаването си.

Краинович наложи своето темпо и, подкрепян от публиката на корта, реализира още един брейкбол, за да вземе първата част с 4-0.

Причината се криеше в слабата успеваемост на Зверев при началния удар – 3 от 8 спечелени точки на първи сервис. На втори активът му беше нула от три, докато 32-ият в света бе вкарал 92% от първите си сервиси.

Grigor Dimitrov - Adria Tour Tennis

След паузата Зверев се подобри в този компонент, но изглеждаше, че условията, за които и Григор Димитров говореше днес, са прекалено тежки. Серията на Краинович продължи с още един пробив и достигна шест поредни спечелени гейма.

Саша се върна в мача с рибрейк, а после поведе с 40-15 от ретур. И това обаче не беше достатъчно – мотивираният сърбин вкара успешна къса топка в действие и остана на гейм от успеха. В тайбрека световният №32 поведе с 4-2, но Зверев намери играта си и обърна, за да върне паритета след 4-3(5).

Adria Tour Tennis

След почивката Краинович отново проби, но в първите си две подавания не спечели нито една точка на първи сервис при успеваемост на началния удар от 30%. Това доведе до два бързи пробива за седмия в световната ранглиста – 3-1. Сърбинът обаче се върна в мача още в следващия гейм.

Въпреки че пак бе взел психологическото предимство, Краинович даде мачбол на Зверев на свое подаване. Немецът не се възползва и мачът влезе в решителен тайбрек. Там обаче световният №7 беше непробиваем и спечели, отпускайки само 2 точки на съперника.