Адриан Андреев отпадна в първия кръг във Флорида

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира във Флорида с награден фонд 25 хиляди долара. 18-годишният българин, който се намира под №663 в световната ранглиста, загуби от осмия поставен и №429 Роналд Слободчиков с 4-6 4-6.

Преминалият през квалификациите Андреев изпусна аванс от 3-1 във втората част, а накрая спаси три мачбола и можеше да върне пробива в най-важния момент. Не успя обаче да го стори и след 2:14 ч. на корта напусна надпреварата.

В четвъртия гейм от мача Слободчиков трябваше да спасява четири брейкбола, но се справи успешно и веднага след това използва набрания ритъм, за да пробие подаването на българина за 3-2. До края на частта Адриан имаше още един шанс да направи брейк, а в същото време отрази две точки за пробив. Руснакът обаче затвори частта с 6-4.

След паузата 18-годишният тенисист от България подобри играта си и проби за 3-1, но опонентът му веднага се върна в мача. Слободчиков направи серия от общо четири поредни спечелени гейма, поведе с 5-3, а после Андреев пропусна точка за пробив, когато руснакът сервираше за победата.

Световният №429 обърна развоя на гейма и стигна до мачбол. Адриан се задържа в двубоя и отрази общо три такива опасности, като междувременно си гарантира два шанса за рибрейк. Не успя да издържи обаче и от четвъртия си опит руснакът завърши срещата с 6-4 6-4.

Вчера българинът изигра много силен мач и надигра топ поставения в пресявките Жауме Малфейто с 6-1 6-2 за час и половина игра, за да влезе в основната схема. Андреев завърши със 70% спечелени точки на първи сервис и 48% на втори. Допусна и само един брейк в мача.

Миналата седмица Адриан приключи участието си на турнира във Флорида с награден фонд от 25 хиляди долара. Във втория си мач от основната схема 18-годишният българин загуби от Алекс Рибаков с 3-6 6-7(5). Преди това записа един успех в основната схема и два в квалификациите.