Андреев изпусна 6 мачбола и загуби в Оейраш

Болезнена загуба даде начало на сезона за Адриан Андреев. В мач от първи кръг на Чалънджъра в Оейраш ракета №3 на България загуби от поляка Макс Касниковски след 6-3, 6-7(10), 3-6 в мач, в който имаше цели 6 мачбола в тайбрека на втората част.

Двубоят започна с три пробива, а Андреев първи взе подаването си и поддържаше аванса си до 5-3, когато приключи сета с третия си брейк в двубоя.

Във втория сет Адриан отрази пет възможности за пробив на съперника и стигна до тайбрек. В него минипробивите бяха чести, а при 6-3 победата изглеждаше въпрос на време. Касниковски, който е №324 в света, успя да отрази трите мачбола. Той отрази и мачболите при 7-6, 9-8 и 10-9.

Впоследствие Андреев загуби двете точки на свой сервис и за разлика от него, полякът се възползва и сложи край на сета за 12-10.

Това развитие повлия на българина, който загуби първите три гейма в решителния сет и така и не успя да се възстанови. Касниковски пропусна два мачбола на ретур, но след това реализира първия си на сервис.

Андреев остава в Оейраш, защото ще играе на Чалънджър на същото място и през следващата седмица. След това е заявил участие на друг Чалънджър в Тенерифе.

За съжаление, той остана извън участниците в квалификациите за Australian Open, където миналата година достигна до третия кръг.