Андреев с нова експресна победа, ще играе с Лайович на четвъртфинал

eó Hotels Maspalomas Challenger, втори кръг
Адриан Андреев – Иняки Кабрера Бейо 6-1, 6-1

Адриан Андреев продължава с много убедителното си представяне на своя последен турнир за сезона. В мач от втори кръг на Чалънджъра в Маспаломас новата втора ракета на България преодоля испанеца, играещ с уайлд кард Иняки Кабрера Бейо (№1190) след 6-1, 6-1 за точно час на корта.

Андреев реализира 5 от 6-те си възможности за пробив, а на сервис даде само един брейкбол в целия двубой. За него това е втора убедителна победа в турнира като до момента той е загубил общо едва 5 гейма.

Така 21-годишният софиянец достигна до общо осмия си четвъртфинал на ниво Чалънджър през сезона, както и трети пореден. Всичко това му гарантира пореден рекорд в ранглистата като в понеделник той ще бъде на около 192-о място дори при поражение в следващия кръг. В него задачата няма да бъде никак лесна, защото съперник на Андреев ще бъде първият в схемата и настоящ №103 в света Душан Лайович. Той победи Иманол Лопес Морийо след 6-3, 6-4.

Седмицата е добра и за Александър Донски, който е четвъртфиналист на М25 турнира в Монастир след 7-5, 7-6(2) над италианеца Габриеле Ноче (№968). За него следва мач с №1 в турнира Скандер Мансури (№266).