Андреев с победа на Чалънджъра в Прага

IBG Prague Open by Moneta Money Bank, първи кръг
Адриан Андреев – Матс Розенкранц 6-3, 6-3

Адриан Андреев се възползва от директното си попадане в основната схема на Чалънджър турнира на клей в Прага и записа победа в първи кръг. Ракета №3 на България отстрани германеца Матс Розенкранц (№363) след 6-3, 6-3 в мач, който бе изигран в рамките на два дни.

Вчера двубоят бе прекъснат заради дъжд при пробив аванс за българина в първия сет. След подновяването той сложи край на сета с нов пробив за 6-3.

Във втората част Андреев нямаше особени проблеми на сервис, а ключовият пробив дойде за 4-2. Той пропусна мачбол на сервис на съперника си, но гейм по-късно сложи край на срещата с общо четвъртия си мачбол.

Победата ще му осигури скок с няколко позиции в ранглистата, а успех и във втори кръг ще му гарантира ново рекордно класиране в ранглистата.

За целта ще трябва да се справи с друг германец в лицето на Лукас Герх (№383), който отстрани №7 в схемата Джем Илкел след 6-4, 6-2.

В същото време на ITF турнира с награден фонд 25 хиляди долара в Роухемптън Александър Донски победи чилиеца Диего Фернандес Флорес (№776) със 7-5, 6-3 в мач от първи кръг.