Андреев с втора победа и място в основната схема във Форли

Адриан Андреев записа втора поредна победа в италианския град Форли и по този начин си осигури място в основната схема на Чалънджър 80 турнира през тази седмица.

В решителния мач от пресявките ракета №3 на България успя да постигне успех срещу намиращия се с 24 позиции пред него в ранглистата белгиец Михаел Геертс.

В първия сет на два пъти Андреев изоставаше с пробив, включително при 3-5, но оттам насетне не даде нито гейм на съперника.

Геертс се върна в мача с ранен брейк във втората част. Все пак сервирайки за сета при 5-3 поставеният под №3 в пресявките допусна връщане на пробива. За съжаление Андреев не се възползва и след слаб сервис гейм вкара мача в трети сет.

В него обаче българинът бе категоричен – на сервис загуби само една точка като в същото време спечели три от четирите сервис гейма на съперника си и така закономерно стигна до победата.

Успехът му гарантира 4 точки за световната ранглиста, което е важно, тъй като през следващата седмица той ще загуби 32 точки от актива си и има нужда от добро представяне, за да не допусне голям спад в ранглистата.

По-късно днес ще стане ясно и кой ще бъде негов съперник в първия кръг на основната схема. Сред вариантите е №1 в схемата Вашек Поспишил, както и Малек Джазири.

През миналата седмица на първия турнир във Форли Андреев загуби във втори кръг на квалификациите, след което като „щастлив губещ“ отпадна на старта на основата схема.