Андреев се доближи до основната схема в Брауншвайг

Brawo Open, първи квалификационен кръг

Адриан Андреев – Мартин Крумич 6-4, 5-7, 7-6(3)

Адриан Андреев се класира за последния кръг от квалификациите за Чалънджър турнира в Брауншвайг след драматична победа над 435-ия в света Мартин Крумич. Българинът бе в трудна ситуация, като на два пъти изостана с пробив в заключителния сет, но въпреки това показа повече хладнокръвие във важните моменти и стигна до успеха.

Следващият опонент на българина ще бъде световният №250 Михаел Геертс.

Андреев направи само две двойни грешки в хода на двубоя, като един от основните фактори за неговия успех бе превъзходството му по отношение на спечелените на сервис точки (73-57). Българинът бе много по-ефективен при възможностите си за пробив, оползотворявайки шест от девет (67%), докато Крумич реализира същия брой пробиви, но от 21 опита (29%).

Мачът започна отлично за Андреев, който осъществи ранен брейк и натрупа аванс от 3-0. Впоследствие обаче в представянето на българина настъпи спад, което позволи на Крумич да върне пробива и да възстанови равенството при 4-4. Третата ни ракета обаче си върна водачеството след сервис гейм на нула, след което навакса пасив от 40-15 и стигна до решаващ пробив, който му донесе успеха с 6-4 в откриващия сет.

В началото на втората част опонентите си размениха по два пробива, като равенството се запази до 5-5. Крумич обаче отново излезе напред в резултата, като впоследствие затвърди брейка с гейм на нула и изравни резултата в двубоя след 7-5.

В заключителния сет чешкият тенисист отново проби пръв, но Андреев отговори на предизвикателството и си върна водачеството при 3-2. Впоследствие обаче Крумич направи сериозна крачка към победата, спечелвайки три последователни гейма. Това обаче не обезвери българина, който спаси мачбол и изравни резултата, след което спаси четири брейкпойнта и осъществи обрат за 6-5.

Крумиче успя да прекъсне серията на Андреев и да доведе мача до тайбрек, но третата ни ракета бързо си върна инициативата и успя сравнително лесно да натрупа комфортен аванс от 5-1. Въпреки усилията на опонента му българинът успя да запази преднината си и триумфира с 6-4, 5-7, 7-6(3) след 3 часа и 14 минути на корта.