Андреев стартира с драматична победа на Чалънджъра в Орландо

Orlando 2, квалификации

Адриан Андреев – Гонзало Вилануева 3-6, 6-3, 7-6(6)

Адриан Андреев започна с драматична победа участието си на Чалънджър турнира в Орландо, САЩ. Третата ракета на България успя да надделее над аржентинеца Гонзало Вилануева (№396), постигайки обрат след 3-6, 6-3, 7-6(6) в мач от първия кръг на квалификациите на надпреварата с награден фонд 52 080 долара, която се играе на твърда настилка.

Двубоят бе много равностоен, като двамата реализираха по 7 пробива, а в края разликата в общия брой на спечелените точки бе само с четири в повече за Андреев. Той все пак успя да се наложи след напрегнат край на мача, в който допусна пробив, сервирайки за мача и трябваше да се пребори за успеха в тайбрек след пропуснати два мачбола преди това.

Победата донесе на българина две точки за световната ранглиста, в която e 342-и. В директен спор за място в основната схема Андреев ще играе със седмия поставен Стефан Козлов, който надделя с 6-4, 7-6(4) над Робърт Галауей. В момента 23-годишният Козлов е №366, но е достигал до №115. Той бе и много обещаващ юноша, като достигна до №2 в ранглистата след два финала в турнирите от Големия шлем през 2014-а.

Двубоят срещу Вилануева започна трудно за българина, който загуби четири последователни гейма от 3-2 и така загуби първата част.

20-годишният българин успя да отговори, като на свой ред спечели четири поредни гейма в началото на втората част. В края ѝ последва серия от четири пробива, като при 5-3 Андреев изравни сетовете след общо четвъртия си брейк в сета.

Третият сет също бе изпълнен с пробиви. След двата в първите два сервис гейма Андреев поведе с 4-2 и 5-3, но и в двата случая допускаше връщане на пробива като във втория случай пропусна и мачбол. Адриан имаше и втори мачбол в следващия гейм преди да се стигне до 5-5 и впоследствие до тайбрек. Той също бе изпълнен с точки за тенисиста на ретур. При 6-5 на собствен сервис българинът пропусна трети мачбол, но четвъртият най-сетне се оказа успешен и така той се добра до победата след над 3 часа на корта.